امروز: چهارشنبه, ۸ تیر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | برابر با: الأربعاء 30 ذو القعدة 1443 | 2022-06-29
کد خبر: 6687 |
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴ | ارسال توسط :
112 بازدید
۰
2
ارسال به دوستان
پ

حوزه/سفر سردار سلامی به سی‌سخت علاوه بر حضور در منطقه زلزله‌زده شهر سی‌سخت و شنیدن حرف مردم شامل خبرهای خوش دیگری نیز برای مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

به گزارش پایگاه خبری مرجع طلاب؛
 

به گزارش خبرگزاری حوزه از یاسوج، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که برای بازدید از منطقه زلزله‌زده شهرستان دنا به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده علاوه بر حضور در منطقه زلزله‌زده سی‌سخت و شنیدن حرف مردم، وعده ارسال ۳۰۰ کانکس، اهدای ۳۷۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان و اهدای ۳ هزار بسته کمک‌های مومنانه به زلزله‌زدگان شهرستان دنا همچنین برنامه‌های کلنگ‌زنی چند طرح و پروژه مهم را نیز داشت که یکی از آن‌ها بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در شهر یاسوج است.

 از کلنگ‌زنی بیمارستان ۱۰۰ تخت‌خوابی تا اهدای ۳۷۰ جهیزیه | سی سخت را می سازیم، مردم نگران نباشند

در سفر سردار سلامی، بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی سپاه فتح به متراژ ۸۰۰۰ متر و با اعتبارات ۱۲ میلیارد تومانی و مجتمع آموزشی و فرهنگی راهیان کوثر به متراژ ۳ هزار متر مربع و اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، منازل مسکونی ۲۴ واحدی سپاه فتح استان به متراژ ۲۵۰۰، حوزه‌های مقاومت دانش آموزی به متراژ ۶۰۰ متر مربع کلنگ‌زنی شد که جمع کل متراژ ۱۴۱۰۰ متر مربع و اعتبار مورد نیاز ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

وی در این سفر در جمع مردم شهر سی‌سخت با بیان اینکه توفیقی حاصل شد تا در جمع مردم نجیب، شریف و مومن شهرستان دنا، شهر سی‌سخت باشم، گفت: مردم سی‌سخت شب‌ها و روزهای سختی را طی یک ماه گذشته سپری کردند.

 از کلنگ‌زنی بیمارستان ۱۰۰ تخت‌خوابی تا اهدای ۳۷۰ جهیزیه | سی سخت را می سازیم، مردم نگران نباشند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: من فرستاده رهبر معظم انقلاب هستم، دغدغه ایشان سرپناه مردم است. پیغام فرمودند برای نجات مردم و برای تامین سرپناه آنان تلاش و همه نیروی خود را به کار بگیرید.

سردار سلامی خطاب به مردم سی‌سخت، گفت: تا آخر در کنار شما هستیم حتی اگر دست‌هایمان قطع شود،مطمئن باشید شما را تنها نمی‌گذاریم این را از ابوالفضل(ع) آموخته‌ایم.

وی با تبریک میلاد امام حسین(ع) افزود: اولین نکته اینکه بسیار خوشحال و مسرور و شادمانم که همدلی و احساس و عاطفه عمیق همه مسئولان استان و همکاران آنها موجب شد در این ماجرای سخت به خوبی عمل کنند. از نماینده ولی فقیه در استان که تکیه‌گاه مردم هستند و پشتوانه قدرتمند و اصلی برای حرکت درآوردن روحیه‌ها  جهت رفع مسائل مردم است، از امام جمعه سی‌سخت که در کنار مردم بوده و ما را برای ادامه کمک‌رسانی تشویق می‌کردند تشکر می‌کنم.

 از کلنگ‌زنی بیمارستان ۱۰۰ تخت‌خوابی تا اهدای ۳۷۰ جهیزیه | سی سخت را می سازیم، مردم نگران نباشند

سردار سلامی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها دست به دست  هم، خرابه‌های سی‌سخت را خواهیم ساخت، خطاب به مردم گفت: نگران چیزی نباشید البته ابتدای هر مشکل، مصیبت و حادثه‌ای سختی‌هایی وجود دارد درک می‌کنیم ما هم‌ نگران هستیم و با شما عزیزان همدردیم، ان‌شاءالله سال ۱۴۰۰ سال تحقق وعده‌هایی است که می‌دهیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه می‌مانیم و آوارهای سی‌سخت را برمی‌داریم، افزود: استان‌های دیگر را به کمک می‌آوریم با کمک  قرارگاه و بسیج سازندگی، بنیاد مسکن، نهادها و دستگاه‌ها، استانداری و فرمانداری، خیرین و همه دستگاه‌ها سی‌سخت را با هم خواهیم ساخت.

سردار سلامی ادامه داد: وقتی دست‌ها در دست هم باشد کارها سبک می‌شود و راحت وزنه‌های سنگین را بلند می‌کنیم. در اولین قدمی که به امر رهبرمان برداشتیم حدود ۳۰۰ دستگاه کانکس به مردم سی‌سخت تقدیم کردیم که در راه هستند و امیدواریم فردا به سی‌سخت برسند و بتوانیم تعدادی خانواده‌ها را در آنها اسکان دهیم البته کم و ناقابل است، هدیه دیگری را به بخشی از خانواده‌ها تقدیم می‌کنیم، می‌دانیم این کمک‌ها مُسکن هستند باید فکر اساسی کنیم همان عبارتی که حضرت آقا در فرمانی که به من دادند سرپناه. و سرپناه برای این عزیزان آماده شود.

 از کلنگ‌زنی بیمارستان ۱۰۰ تخت‌خوابی تا اهدای ۳۷۰ جهیزیه | سی سخت را می سازیم، مردم نگران نباشند

فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به مردم زلزله‌زده سی‌سخت با بیان اینکه این امکانات و خود ما متعلق به شما هستیم، عنوان کرد: لباسی که بر تن ما است را خود شما به من هدیه کرده‌اید، کفش پای من متعلق به مردم است این دستگاه‌ها و هزینه‌ها همه متعلق به شما است منتی نیست ما فقط وظیفه داریم خادمانه و خالصانه خدمت کنیم.

سردار سلامی بیان کرد: برادران ما برای ساخت سی‌سخت مصمم  هستند، ان‌شاءالله امروز کلنگ یک بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در یاسوج را به زمین می‌زنیم‌ به سرعت می‌سازیم و به مردم هدیه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم خداوند توفیق خدمت به مردم را بیش از پیش به ما دهد،  سال جدید را به همه خانواده‌ها و مردم سی‌سخت  تبریک گفت و افزود: از همه کسانی که برای جمع‌آوری کمک‌های مومنانه تلاش کردند خصوصا بسیج سازندگی تشکر می‌کنم.

 از کلنگ‌زنی بیمارستان ۱۰۰ تخت‌خوابی تا اهدای ۳۷۰ جهیزیه | سی سخت را می سازیم، مردم نگران نباشند

وی در ادامه سخنان خود گفت: استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اولین لحظات وقوع زلزله پای کار بودند و همه مسئولان را هم پای آوردند و همه دستگاه‌های استان در امر خدمت‌رسانی بسیج شدند.

سردار سلامی بیان کرد: فرمانداران و شهرداران، هلال احمر، درمانگاه و بیمارستان، نیروی انتظامی عزیز و فداکار ما که شرایط امنی برای مردم در این وضعیت سخت فراهم کردند، همکارانم در سپاه،  آحاد پاسداران و همه دستگاه‌ها پای کار بودند، خاضعانه و برادرانه دست همه این عزیزان را  می‌بوسیم، نتیجه این همدلی و برادری امید و آرامشی است که امروز می‌بینیم.

وی عنوان کرد: ان‌شاءالله سال آینده در چنین روزی در میلاد حضرت ابوالفضل می‌آیم و جشن تکمیل شدن همه این آوارها، ریزش‌ها و تخریب‌ها را با هم می‌گیریم و مشعل‌های امید را برافروخته نگه خواهیم داشت.

 از کلنگ‌زنی بیمارستان ۱۰۰ تخت‌خوابی تا اهدای ۳۷۰ جهیزیه | سی سخت را می سازیم، مردم نگران نباشند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ساخت سی‌سخت کار سختی نیست، ملت ما بزرگ و کشور ما عظیم است ما به فضل الهی توانا هستیم دشمن می‌خواست ما را ناتوان کند، ولی ما وقتی تکیه‌گاهی مانند نائب امام زمان(ع) را داریم که این چنین دغدغه‌مند مسائل را پیگیری می‌کنند و ما را امر و تعقیب و تحریض می‌کنند وقتی ملتی داریم که همه با هم در سختی و خوشی‌ها زندگی می‌کنند و مردمانی با قلب‌های بزرگ داریم که مهر و محبت همه مردم این سرزمین در آن جای می گیرید از هیچ مصیبتی نگران نیستیم.

سردار سلامی با بیان اینکه اینجا سرزمین محبان اهل بیت(ع)،  سرزمین ایثار، بخشش و گذشت،سرزمین مردمان عزیز  رئوف و رحیم، سرزمین مردمانی است که مهر نبوی و روح علوی، محبت حسینی و غیرت ابوالفضلی دارند، خاطرنشان کرد: این چنین مردمانی قطعا نمی‌گذارند هموطنانشان در سی‌سخت تنها بمانند.امروز هم فرمانده‌هان استانی سپاه هم فرمانده قرارگاه سازندگی و معاونین هستند و همه به عنوان خادم،در کنار مردم سی‌سخت می‌مانیم.

سردار حمید خرمدل هم در آیین اهدا ۳۷۰ سری جهیزیه و تعداد ۳۰۰۰ بسته کمک‌های مومنانه به مردم شهر سی‌سخت که با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه برگزار شد گفت: شهادت می‌دهم که مسوولان استان هر چه می‌توانستند در سی‌سخت انجام دادند.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نماینده ولی فقیه، بنیاد مسکن، هلال احمر و شهرداری همه پای کار بودند، امروز اگر رضایت مندی وجود دارد به دلیل همکاری است که تاکنون بوده است.

وی بیان کرد: تاکنون یک فقره سرقت هم گزارش نشده است، همه مجموعه‌های سپاه ورود پیدا کردند همه اقشار و گروه‌های جهادی ما درگیر کار بودند و تیپ ما حماسه آفرید.

وی گفت: قول داده‌ایم که تا روز آخر کنار مردم هستیم، همچنان که فرماندهی کل و سایر اقشار نیز از مرکز به جد پی گیر بوده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی در آیین اهداء جهیزیه و همچنین بسته‌های معیشتی به مردم سی‌سخت با قدردانی از حضور فرمانده کل سپاه در منطقه زلزله‌زده سی‌سخت و قدردانی از همه تلاش‌های صورت گرفته در این شهر اظهار کرد: در لحظات اول همه مسوولان پای کار آمدند و در کنار مردم زجرکشیده سی‌سخت بودند و در این میدان سپاه با افتخار ظاهر شد.

 از کلنگ‌زنی بیمارستان ۱۰۰ تخت‌خوابی تا اهدای ۳۷۰ جهیزیه | سی سخت را می سازیم، مردم نگران نباشند

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود: سپاه مجاهدانه و خستگی ناپذیر در این حادثه ایستاد فرمانده استان و زیر مجموعه شبانه‌روزی پای کار آمدند و شما (سردار سلامی) نیز عنایت خاصی به مردم داشتید.

وی بیان کرد: باید توجه ویژه‌ای به این شهر داشته باشید تا بازسازی صورت گیرد در این شهر ۸۰۰ خانه آوار و تخریب شده که هزینه‌های سنگینی می‌طلبد، در خارج از شهر هم ۵۰۰ خانه تخریبی است که نیاز به اعتبارات خوبی دارد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امیدواریم شما هم برای رفع این مشکل سهم ویژه‌ای برای بازسازی سی سخت کنار بگذارید.

انتهای پیام/

v-o-h
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسطپایگاه خبری مرجع طلاب در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید